3. kolo, So 27.1.2024 09:00

Šťáhlavy18
CHODOV17

SŽ: Starší žáci odehráli poslední turnaj v sezóně

V neděli 8. 6. 2014 naši starší žáci vyrazili na poslední turnaj finálové skupiny Společného přeboru Prahy a Středočeského kraje do Lovosic. Blížící se konec dlouhé sezóny trochu poupravil některé sestavy týmů. Chtěli jsme hrát již s výrazně omlazenou sestavou, bohužel letní viróza si vybrala své, a z mladých mohl odcestovat pouze Vodička. Z ročníků, které odcházejí do dorostu, byli přítomni Januš a Klička.

Los byl neúprosný a v tropickém ovzduší haly Chemik jsme odehráli všechny zápasy ob jeden, tedy s půlhodinovými pauzami. Do turnaje (hrací čas 2x15 min.) jsme vstoupili velmi vlažným výkonem s oslabenými Úvaly. V poločase jsme sice vedli o dvě branky, ale druhý poločas byl jak z hororu. Ve 4. minutě druhé půle jsme ještě vedli 10:8. Bohužel od této chvíle až do 12. minuty jsme nevstřelili ani branku!! Soupeř tuto pasáž vyhrál 0:7 a bylo po zápase. Rezignovali jsme na jakýkoliv pohyb a vytratilo se kolektivní pojetí hry jak v obraně, tak v útoku. Příčin bylo několik: individuální chyby, netrpělivost v útoku a hlavně neochota jít za práh zápasové únavy a poprat se o výsledek. Tento výsledek nás pak hodně mrzel, vzhledem k průběhu turnaje. Druhé utkání s domácími Lovosicemi bylo rozdílné. Sice jsme po celé utkání dotahovali lepšího a silného soupeře, ale udrželi jsme s ním krok a nenechali ho v klidu zápas dohrát. V 7. minutě druhé půle za stavu 14:10 pro soupeře jsme třemi brankami zdramatizovali utkání. Bohužel sil ubývalo a podlehli jsme nakonec o jednu branku. Ve druhém poločase proti Úvalům a proti Lovosicím, které nakonec turnaj vyhrály, byl obrovský rozdíl ve hře.

Třetí zápas nás svedl s již tradičním soupeřem z Dukly 4. Upravená a mixovaná sestava Dukly 4 se nebyla schopna prosadit na naši dobře fungující obranu se spolehlivě chytajícími gólmany, což nám umožnovalo dávat snadné branky z RÚ. Fyzicky jsme po dlouhé době měli nad soupeřem převahu a využili jsme toho nutno dodat na maximum. V poločase jsme vedli o deset branek a v druhé půli pokračovali v dobrém výkonu. Kluci si vítězství za chuť a bojovnost zasloužili.

Z posledního utkání jsme měli trochu obavy. Nejen proto, že to bylo poslední utkání a únava byla ve vydýchané hale enormní. Ale čekala nás v plné síle favorizovaná a letos skvěle hrající Kutná Hora. Utkání bylo z naší strany podařené. Sice jsme v poločase prohrávali o pět branek, ale nasazením kluků na hranici vyčerpání se nám podařilo v 9. minutě druhé půle stáhnout náskok soupeře pouze na jednu branku. Bohužel posledních pět minut již bylo nad naše síly (prohra 5:2), ale i tak kluci bojovali až do konce a za to jim velký dík.

Na spojkách se celý turnaj gólově dařilo Kubovi Jaškovi. Obrovskou práci odvedl i na hrotu naší obrany či při vracení. Zdárně mu sekundoval J. Januš, který se velmi dobrým výkonem (důležitými brankami a uvolňováním spoluhráčů) rozloučil s kategorií st. žáků. Kubovi Balšánkovi se na jeho poměry tolik nedařilo v útoku, ale vynahradil to skvěle v obraně na postu, který je velmi složitý, a on se s tím skvěle popral. Chyběla mu pak ale energie vepředu. Ale svou bojovností a nasazením šel příkladem po celou sezónu. Na postu křídel zahrál svůj nejlepší turnaj Ondra Klička a potvrdil své zlepšení z tréninků nejen brankami, ale i dobře odvedenou prací v obraně. Gólově se na turnaji prosadil i Tomáš Brožek a obzvláště jeho přehoz proti KH byl neuvěřitelný. Mladý Venca Vodička (r.n. 2002) odehrál také skvělý turnaj na postu pivota. Třemi brankami (z toho jednou ze sedmičky) a svou rvavostí je velkým příslibem do budoucna. U Matěje Skrbka a Martina Dlouhého je škoda, že se neprosadili brankami. Oba sice gól dali, bohužel vždy tam byl menší přešlap. Ale v obraně si odvedli své a příští rok se jim zkušenosti z těchto zápasů budou velmi hodit. Co se týče brankářů, oba předvedli velmi dobrý výkon. Velmi jistě zachytal Eldin Mulalič, a když se mu přestalo dařit, zastoupil ho dobře Lukáš Müller.

Závěrem bych chtěl popřát jmenovitě J. Janušovi, J. Vondráškovi, S. Plandorovi, J. Zuzovi a O. Kličkovi hodně štěstí v dorosteneckých kategoriích a děkujeme Všem, hlavně rodičům, za podporu a velmi podařenou sezónu.

Doufáme, že se uvidíme 14. 6. 2014 na rozlučce se sezónou.