2. kolo, Út 12.12.2023 09:00

CHODOV13
Dukla B21

SŽ: První body pro Chodov v letošní Žákovské lize

O víkendu 17. - 18. 2015 absolvovali naši starší žáci první z šesti turnajů Žákovské ligy (ŽL). V sobotu večer jsme cestovali do Zubří, kde nás v neděli čekala v místní hale čtyři těžká utkání ob zápas (2 x 20 min.). Postupně jsme změřili síly s TJ STM Olomouc, HC Gumárny Zubří, Liberec Handball a Sokol Telnice. Trochu jsme jeli do Zubří s obavami, jak se na nás podepsala sváteční pauza a absence hráčů na tréninkách vlivem nemocí, hor apod.

ŽL (mistrovství republiky) hraje 25 týmů (vítězů krajů a týmů co prošly kvalifikací) formou turnajů, kdy si zahrajeme se všemi účastníky ŽL.

V prvním zápase nás čekal již známý soupeř. S Olomoucí (druhý tým Olomouckého kraje) jsme hráli v prosinci kvalifikaci o ŽL, kdy jsme uhráli cennou remízu. Soupeř disponuje třemi šikovnými vysokými spojkami a umí této výhody dobře využívat. Celé utkání jsme tahali za kratší konec a soupeř si kromě první desetiminutovky udržoval 3-7 brankový náskok. Nefungovala nám obrana, chyběla větší kompaktnost a včasné přistupování ke střeleckým spojkám soupeře. V útoku jsme se oproti soupeři příliš mnoho nadřeli na každou branku a v poločase jsme prohrávali o sedm branek. Druhý poločas již byl z naší strany lepší i vlivem volnějšího tempa od Olomouce a dvě minuty před koncem jsme prohrávali o tři branky, bohužel jednoduchými chybami jsme soupeři darovali poklidné dohrání a prohra o pět byla zcela zasloužená.

V druhém utkání nás čekal domácí celek Zubří (vítěz Zlínského kraje). Favorit celé skupiny nenechal nic náhodě a za stavu 7:4 (v 10 minutě první půle) přepnul na vyšší tempo. Každá chyba byla potrestána a soupeř nám dovolil v druhé desetiminutovce pouze jedinou branku oproti jejich deseti. Budiž nám k dobrému, že druhý poločas jsme nenechali protivníka tak snadno navyšovat skóre a prohráli ho o tři branky. Bohužel celkový výsledek byl krutější, ale i přes vysoký rozdíl skóre se kluci nevzdávali a dohráli zápas s hlavami nahoře.

Ve třetím utkání jsme se potkali se soupeřem z Liberce (vítěz společné soutěže Libereckého, Královehradeckého a Pardubického kraje). Před jeho začátkem jsme věděli, že poslední dva zápasy budou více o vůli a o tom, jak se popereme s únavou. Bohužel toto střetnutí bylo naše nejhorší na tomto turnaji. Vedli jsme nad soupeřem pouze do třetí minuty a za stavu 3:1 pro nás se utkání zlomilo. Jasným neproměňováním šancí a neúměrným počtem technickým chyb, které pramenily z nesoustředění se na hru, nás soupeř „přejel“ a šňůrou 9 branek v řadě zápas rozhodl. Laxnost a chybějící chuť oproti soupeři nás přišly docela draho. Liberec nemusel ani pořádně hrát na naši postavenou obranu, vše jsme dostávali z protiútoků a z rychlých útoků.

Poslední zápasy jsou již na hranici fyzických možností týmů s užším kádrem. Což byl právě případ nás a Telnice (vítěz Jihomoravského kraje). Chtěli jsme toto utkání vybojovat a vědomi si minulého zápasu jsme znali i klíč. Telnice předváděla celý turnaj pěknou házenou i dobré výsledky, bohužel doplatila na úbytek sil a postupně z ní vyprchala síla. Naší výhodou byla i zkušenost z turnajového způsobu hraní Pražského přeboru. Od začátku utkání na nás bylo znát, že tenhle zápas chceme dotáhnout do vítězného konce. Kvalitní obranou podpořenou zákroky brankáře a důslednou hrou v útoku (dohrávky na pivota, hra 1:1 a konečně i brankami z křídel) jsme v poločase Telnici utekli o šest branek. Bohužel se během utkání Telnici zranil jeden z klíčových hráčů (asi otřes mozku – přejeme brzké uzdravení).  Druhá půle byla vyrovnanější a družstva se střídala ve střílení branek. Na konečném ukazateli krásné zuberské haly svítila 22:17 pro nás a kluci mohli slavit první body v Žákovské lize.

V závěru bychom rádi poděkovali oddílu a rodičům za pomoc při realizaci. Poděkování také směřuje do Zubří za organizaci a za skvělý servis během pobytu u nich.

Další kolo nás čeká 8. 2. 2015, které pořádáme v Praze my (hala Břve).

Výsledky: Skupina I - Zubří

Liberec A - Zubří A      21 : 28

Chodov - STM Olomouc    20 : 25

Telnice - Liberec A  24 : 29

Zubří A - Chodov  31 : 16

STM Olomouc - Telnice  21 : 15

Liberec A - Chodov  31 : 19

Zubří A - STM Olomouc  25 : 16