Házenkářský klub
TJ JM CHODOV

Házená Chodov je správný začátek!

Lions Hostivice0

Loko Vršovice

Loko Vršovice0

Kobylisy II0

Astra

Astra0

Kobylisy0

Slavia0

Kobylisy

Kobylisy0

Kobylisy II0

Sokol Vršovice0

Háje

Háje0

Mini: Naší nejmenší se zúčastnili jednoho z největších miniházenkářských turnajů v ČR

17. - 19. 6. 2015 / Na turnaj jsme odjížděli s menším tréninkovým mankem některých hráčů způsobené účastí na školách v přírodě. Naopak nám nahrával fakt, že jako první a bohužel i poslední turnaj v sezoně 2014/2015 jsme se účastnili v plné sestavě.

Tento turnaj je považován za neoficiální otevřené mistrovství ČR v kategorii minižactva a proto tomu také odpovídalo kvalitní obsazení družstvy z celé ČR ale také několika družstvy z Německa.

Základní část turnaje byla rozdělena do 4 skupin po 6 družstvech. Naši kluci byli nalosováni do skupiny společně s družstvy HBC Ronal Jičín II, TJ Slovan Vansdorf, německým celkem Radebauler HV I, TJ Sokol Vršovice Praha, Liberec Handball modří.

První zápas skupiny jsme sehráli proti nám dobře známému družstvu Sokola Vršovice. Tento zápas byl velmi dramatický, až do plného konce kde naši kluci v posledních vteřinách rozhodli krásnou akcí o své výhře 8:7. Povzbuzeni touto výhrou jsme se nastoupili do dalšího zápasu proti družstvu  HBC Ronal Jičín II. V tomto utkáni jsme si celý tým šel za jasným cílem vyhrát toto utkání,  proto po konečném hvizdu svítilo na světelné tabuli skoré 20:3. Jako další soupeř nás čekal celek domácích, v tomto zápase jsme podlehli pozdějším bronzovým medailistům o 11 branek. Byla to však naše první porážka v turnaji a musíme pochválit kluky, že to na sobě nenechali v dalším zápase znám a velmi rychle se oklepali a dokráčeli si pro výhru 11:7 nad Slovanem Vansdorf. K poslednímu zápasu skupiny A jsme nastupovali s vědomím že předchozí výsledky, nám již zajistili postup ze skupiny mezi nejlepších 16 celků turnaje. Otázka zněla z jakého místa ve skupině a kolik bodů si s sebou poneseme do nadstavbové skupiny. Bohužel vědomí postupu nás ovlivnilo natolik, že nás soupeř dokázal zaskočit s osobní obranou, kterou naši kluci praktikují celou sezónu na turnajích 4+1, proto ukazatel skóre po konečném hvizdu ukazoval výsledek ve prospěch soupeře 8:13. V základní skupině jsme proto obsadili třetí místo se třemi výhrami a dvěma prohrami s celkovým skóre 47 vstřelených a 53 obdržených branek.

Do nadstavbové skupiny jsme si tedy odnesli dva body za výhru proti Vršovicím. Postupně jsme se v ní utkali s družstvy TJ ELP Jablonec nad Nisou. V tomto zápase jsme začali velmi aktivně, proto jsme se hned od začátku ujali vedení. Náš soupeř však v druhém poločase zlepšil celkový obraz předváděné hry a nám brzy začali docházet síly. V posledních minutách hráči Jablonce nasadili k trháku a my jsme již nedokázali vzdorovat porážce 6:11.

Jako další soupeř nás čekal HBC Ronal Jičín I. Proti tomuto pozdějšímu vítězi turnaje jsme bohužel předvedli náš nejhorší výkon v sezóně. Ani zlepšený výkon a obětavá hra v druhém poločase některých hráčů nedokázal odvrátit porážku 10:2. V tomto utkání nás dohnala tréninková morálka a nevyhranost některých hráčů. Jako další soupeř se nám postavil Liberec handball oranžový. V tomto zápase jsme začali tahat hned od začátku za kratší konec. Z počátečního zaostání jsme se velmi pomalu probouzeli. Postupně jsme naší zlepšenou hrou a chutí po první výhře v nadstavbové skupině zápas dokázali vyrovnat a v posledních vteřinách zápas otočit a dovést k vítězství 6:5. V posledním zápase skupiny jsme se utkali se Sokolem Úvaly. Po vítězství 6:2 jsme se probojovali na 5 příčku v nadstavbové skupině. Toto umístění nás opravňovalo k boji o 9 – 10 místo v konečném pořadí turnaje.

Ve druhé nadstavbové skupině stejnou příčku jako my obsadilo družstvo HBC Strakonice1921 holky. Toto družstvo vyhrálo o Velikonocích jeden z největších házenkářských turnajů na světě Prague Handball Cup. Již z toho je patrné o jak kvalitní turnaj šlo. Bohužel v tomto zápase se na nás podepsal již nedostatek fyzických sil. Dívky ze Strakonic měli více sil a méně kazily a proto nás porazily v boji o 9 místo. Poslední zápas v turnaji a pro některé i v kategorii minižactva skončil výsledkem 6:15.

Náš tým se proto umístil na skvělém 10 místě.  Hra kterou náš tým předváděl dopomohla k individuálnímu ocenění našeho hráče. Ondřej Šubrt obdržel ocenění pro nejlepšího hráče turnaje. Ondřej také na turnaji dokázal vstřelit 39 branek a to ho zařadilo na 4 místo v pořadí nejlepších střelců.  Těchto skvělých individuálních ocenění by ovšem nedosáhl bez pomoci svých kamarádů a spoluhráčů, kteří měli z jeho ocenění radost.

Jan Kovář

Trenér Mini Chodov

1. Kobylisy II 36 0:0 36
2. Slavia 35 0:0 35